Warszawski festiwal piwa

Warszawski festiwal piwa

Warszawski festiwal piwa to trzydniowe wydarzenie, podczas którego odbywają się degustacje, panele dyskusyjne, warsztaty, wykłady i wiele innych. Goście, którzy nie mówią po polsku, również mogą uczestniczyć w wydarzeniach, choć niektóre atrakcje mogą wymagać osobnego wstępu. Aby wziąć udział w całym festiwalu, zalecamy zakup 3-dniowego karnetu. Podczas festiwalu możesz skosztować lokalnych i międzynarodowych piw rzemieślniczych, a także podziwiać rodzime talenty festiwalowe.

20 000 odwiedzających

Na jesiennej edycji Warszawskiego Festiwalu Piwa spodziewanych jest ponad 20 000 gości. Na imprezie pojawią się najbardziej wpływowe postacie nowej polskiej sceny piwa rzemieślniczego, w tym blogerzy, beergeekowie i przyszli piwowarzy. Jednymi z najważniejszych postaci uczestniczących w festiwalu są Jacek Materski, współwłaściciel pierwszego browaru rzemieślniczego Artezan, oraz Paweł Leszczyński, doświadczony sędzia piwny i ekspert ds. szkoleń sensorycznych, który pracuje dla Viking Malt jako Craft Brewer Advisor.

Warszawski Festiwal Piwa był jednym z pierwszych tego typu wydarzeń piwnych w Polsce i nadal gromadzi najnowsze trendy i smaki. Na festiwalu jest ponad 1000 różnych piw z kranu, prezentują się też najlepsi piwowarzy przewodzący rewolucji. Na Warszawskim Festiwalu Piwa każdy znajdzie coś dla siebie. Nie znajdziesz tu nic, co by ci nie smakowało, a oferta na pewno zachwyci nawet najbardziej wybrednych entuzjastów piwa.

Warszawski Festiwal Piwa to przede wszystkim historie. Piwo rzemieślnicze jest pasją warszawiaków i to właśnie jemu poświęcony jest ten festiwal. Jest to największy festiwal piwa w Polsce, z trzydziestoma winnicami w regionie lubuskim i ponad 130 stoiskami na rynku w centrum miasta. Festiwal odbywa się dwa razy w roku i skupia się na smaku i kulturze piwa. Na odwiedzających czekają piłkarzyki i sesje treningowe, a także wykłady o kulturze i historii piwa.

Impreza trzydniowa

Warszawski Festiwal Piwa, który odbywa się już 12 lat, ewoluował od skromnych początków, by stać się jednym z największych i najlepiej zorganizowanych wydarzeń tego typu w Europie Środkowej. Na Warszawskim Festiwalu Piwa możesz spróbować ponad 1000 różnych piw z ponad 60 browarów rzemieślniczych, w tym czterech kultowych producentów. Inne atrakcje to wykłady, lekcje mistrzowskie, degustacje i food trucki. Wydarzenie to przyciąga mieszane tłumy i oferuje różnorodne piwa z całego kraju.

Oprócz samego piwa możesz też skorzystać z innych atrakcji, takich jak najlepsze polskie food trucki i automaty do pinballa. Podczas trzydniowego Warszawskiego Festiwalu Piwa odbywają się także specjalistyczne wykłady, degustacje i dyskusje o piwie. Miejscem imprezy jest stadion Legii Warszawa, znajdujący się w Śródmieściu w Warszawie. Na stadion można łatwo dojechać komunikacją miejską, a w pobliżu kursują liczne autobusy.

Dla tych, którzy chcą zabrać do domu pamiątkę, możesz kupić koszulkę Warszawskiego Festiwalu Piwa WFP13. Koszulka jest wykonana w 100% z bawełny i ma taneczny wzór inspirowany szyszkami chmielowymi. Znajduje się na niej oryginalna zakładka WFP. Ponadto jest wyprodukowana w Polsce, więc na pewno przetrwa wojnę. Możesz też kupić oficjalny towar festiwalu, taki jak koszulka WFP13.

Rodzimy talent

Warszawski Festiwal Piwa jest stałym punktem miasta od ponad pięciu lat. Jest to największy festiwal piwa rzemieślniczego w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, na którym pojawia się ponad tysiąc różnych piw i 120 premier. Oprócz piwa na festiwalu można zobaczyć polskie food trucki, turnieje w piłkarzyki, pinball oraz wykłady lokalnych i międzynarodowych ekspertów. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem piwa, czy tylko jego entuzjastą, ten festiwal z pewnością zachwyci twoje podniebienie i sprawi, że poczujesz się jak w domu.

Organizatorzy spodziewają się, że w kolejnej edycji festiwalu weźmie udział około 20 tysięcy osób, w tym piwowarzy, piwowarzy domowi, importerzy, właściciele pubów, entuzjaści piwa, a nawet przyszłe talenty piwowarskie. Oprócz skupienia się na lokalnych talentach, World Beer Cup uhonoruje światowe trendy w piwowarstwie i rzemiośle poprzez współpracę z Ambasadą USA i Departamentem Rolnictwa USA w celu stworzenia specjalnej strefy na potrzeby festiwalu. Profesjonaliści i goście będą mogli spróbować amerykańskiego piwa rzemieślniczego i doświadczyć amerykańskiego chmielu z najlepszych browarów.

Piwo na światowym poziomie

Wiele pubów i barów z piwem rzemieślniczym jest rozsianych po całej Warszawie, więc wyprawa na miejski festiwal piwa nie jest konieczna. W mieście znajduje się wiele światowej klasy browarów, w tym popularny browar Ciechan. Odkąd w 1990 roku zamknięto kompleks przemysłowy Żywiec-Tyskie, polskie mikrobrowary weszły na rynek światowy, produkując całą gamę różnych gatunków piwa.

Czytaj również:   Festiwal biegowy

Warszawski Festiwal Piwa rozpoczął się jako inicjatywa skupiona wokół miłości do piwa rzemieślniczego. Obecnie gromadzi lokalne i międzynarodowe browary, które prezentują wybrane mikrobrowary. Na festiwalu uczestnicy mogą spróbować piwa z ponad 350 kranów i spróbować najnowszych trendów. W ramach festiwalu odbywają się też wykłady, szkolenia i turnieje piłkarzyków dla miłośników piwa.

Festiwal odbywa się dwa razy do roku na Stadionie Miejskim Legii Warszawa. W październiku 2019 roku odbędzie się po raz jedenasty, a wydarzenie doskonale sprawdza się jako samodzielny festiwal. Wielu prelegentów prezentuje darmowe wykłady na scenie głównej, a wybrane płatne warsztaty odbywają się w salach bocznych. Oprócz piwa na festiwalu odbywają się także turnieje gier planszowych i pinballu. Podczas festiwalu odbywają się także mistrzostwa w fussballu.

WFP stał się jednym z najważniejszych wydarzeń na scenie piwa rzemieślniczego w Polsce. Festiwal, przyciągający co roku do dwudziestu tysięcy osób, przyciąga blogerów, beer geeków i przyszłych piwowarów. Rośnie festiwalowy talent piwowarski, czego dowodem jest udział Ambasady USA w Warszawie, USDA-FAS oraz Hop Growers of America.

Łatwe w użyciu mapy

Aby Twoja podróż do Warszawy była jeszcze przyjemniejsza, przygotowaliśmy łatwe w użyciu mapy miasta. Warszawa to młode miasto z mnóstwem atrakcji turystycznych, w tym pięknie odrestaurowaną dzielnicą Stare Miasto. Zobacz Zamek Królewski, Kolumnę Króla Zygmunta i Rynek Główny. Popularne są też barbakan i inne atrakcje, a od maja 2022 roku w mieście działają trzy browary.

W ramach Warszawskiego Festiwalu Piwa odbędą się wycieczki po różnych dzielnicach miasta i innych atrakcjach. Będziesz mógł odwiedzić popularne bary i puby i spróbować dziesiątek piw, a także spróbować czegoś nowego. Jeśli chciałbyś napić się piwa w wyjątkowym i ciekawym miejscu, mapa sprawi, że twoje doświadczenie będzie jeszcze lepsze. Ten przewodnik pomoże ci jak najlepiej wykorzystać wizytę na warszawskim festiwalu piwa.

Istnieją dwa rodzaje map miasta: mapy topograficzne i mapy drogowe. Mapy drogowe mają indeks nazw miejscowości, podczas gdy mapy topograficzne przedstawiają szczegółowe ukształtowanie terenu. Mapy te mogą pokazywać małe, nazwane miejscowości i podawać dokładne odległości. Ponadto pokazują historię miasta. Korzystanie z mapy dzielnic miasta może też pomóc ci znaleźć interesujące cię miejsca. Jeśli szukasz konkretnego pubu, możesz go wyszukać ręcznie z pomocą mapy online.

Jest tam mapa dla każdej dzielnicy miasta, w tym dla atrakcji festiwalowych. Warszawskie ulice mają bogatą historię różnorodności i są domem dla wielu wyjątkowych smaków. Food trucki zapewnią szeroki wybór opcji dla odwiedzających w każdym wieku. Oprócz piwa będzie można skorzystać z gier planszowych, fussballu, kawy i automatów do gier. Odbędą się też darmowe wykłady i płatne degustacyjne kursy mistrzowskie, dzięki którym będziesz mógł poznać kulturę piwa w Warszawie.

Koszulka rzemieślnicza

Jeśli planujesz wziąć udział w Warszawskim Festiwalu Piwa w kwietniu, być może szukasz stylowego sposobu na pokazanie swojej dumy. W stolicy Polski odbywa się największy na świecie festiwal piwa rzemieślniczego, więc jest to idealne miejsce, by pokazać swoje uwielbienie dla procesu warzenia piwa. Festiwal odbędzie się w dniach 4-6 kwietnia na Stadionie Miejskim Legii Warszawa, rozpocznie się w czwartek o 16:00 i potrwa do północy w sobotę.

Aby uczcić Warszawski Festiwal Piwa, możesz kupić koszulkę Craft zaprojektowaną z logo wydarzenia. Ta oryginalna koszulka ma stylowy wzór z szyszkami chmielu i tańczącym wzorem. Wykonana w 100% z bawełny koszulka z okazji Warszawskiego Festiwalu Piwa ma także oryginalną zakładkę WFP. Kiedy już kupisz swoją koszulkę, możesz ją nosić z dumą! A skoro już o tym mowa, to dlaczego nie nosić swojego nowego wzoru w pracy?

Podczas festiwalu możesz też zrobić zakupy polskich tradycyjnych potraw i napojów, a także obejrzeć wiele występów muzycznych i parad ulicznych. Na zakończenie festiwalu odbywa się piękny pokaz fajerwerków. Jeśli wybierasz się na festiwal w tym roku, upewnij się, że masz na sobie koszulkę Craft, by świętować kulturę i piwo w Polsce. Nie zawiedziesz się! Będziesz wyglądał jak prawdziwy wesołek podczas warszawskiego festiwalu piwa.

Podobne Tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska