Poland rock festiwal

Jeśli kochasz muzykę, to z pewnością pokochasz Pol’and’Rock Festival, niekomercyjny festiwal muzyczny, który odbywa się w Makowicach-Płotach w Polsce. Ten festiwal muzyczny obejmuje koncerty, warsztaty, spotkania z wpływowymi ludźmi i główne pola namiotowe. Oprócz muzyki na tym darmowym festiwalu spodziewane są dziesiątki tysięcy osób. Warto tam pojechać! Oto niektóre z najważniejszych wydarzeń tego wydarzenia.

Pol’and’Rock jest festiwalem muzycznym non-profit

25. rocznica Pol’and’Rock Festival zbliża się szybkimi krokami, a wraz z nią polaryzująca polityka polskiego rządu. Podczas gdy zwolennicy Unii Europejskiej (UE) wykorzystali okazję, by promować wolność słowa i różnorodność kulturową, festiwal był pod ostrzałem przez ostatnie kilka lat. Pomimo polaryzującej natury UE, wiele konserwatywnych rządów zyskuje w ostatnich latach na popularności, a Polska nie jest tu wyjątkiem.

Znany wcześniej jako Woodstock Festival Poland, Pol’and’Rock Festival jest największym niekomercyjnym festiwalem muzycznym w Europie. Festiwal, organizowany przez polską organizację medyczną, został zainspirowany przez Woodstock Music and Arts Fair, które pomogły wprowadzić etos hipisowski do głównego nurtu kultury. Choć impreza ma wyraźnie hipisowską estetykę, jest otwarta na wszystkie światopoglądy i rasy.

Organizatorzy Kraków Rock Festival dołożyli wszelkich starań, by ich imprezy były bezpieczniejsze dla uczestników. Festiwal stosuje innowacyjne środki bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, w tym Pokojowy Patrol, który składa się z wolontariuszy. Tradycją festiwalu jest też wspólna gigantyczna kąpiel w błocie. Akademia Najpiękniejszych Sztuk, która prowadzi festiwal, będzie gospodarzem serii spotkań z dziennikarzami, osobistościami telewizyjnymi i artystami. Wśród ostatnich uczestników byli m.in. były prezydent Polski Lech Wałęsa i były prezydent Niemiec Joachim Gauck.

WOŚP zbiera fundusze na różne cele, w tym na sztukę, żywność i opiekę okulistyczną dla dzieci. 30. finał festiwalu odbędzie się w niedzielę 30 stycznia 2022 roku, a pieniądze będą zbierane na opiekę okulistyczną dla dzieci. Na festiwalu występują setki zespołów, które grają darmowe koncerty w różnych miejscach w Polsce. Festiwal ma wielu wolontariuszy, z których wielu dzielnie znosi mroźne warunki panujące w kraju. Każdy datek na rzecz WOŚP jest potwierdzany naklejką w kształcie serca, co świadczy o tym, że darczyńca włożył w to wydarzenie całe swoje serce.

Odbywa się w Makowicach – Płotach

Jeśli w najbliższym czasie planujesz podróż do Czech, weź pod uwagę lotnisko Makowice-Ploty. To stare lotnisko znajduje się w województwie zachodniopomorskim, zaledwie 5 km od miejscowości Ploty. Zbudowane w latach 30. ubiegłego wieku lotnisko jest obecnie własnością prywatną. Jest to popularne miejsce koncertów, a także wielu innych aktywności.

Organizatorzy festiwalu rozpoczęli także kampanię mającą na celu zwiększenie świadomości tego wydarzenia. Marszałek festiwalu, Olgierd Geblewicz, powiedział, że spodziewa się, iż impreza będzie odbywać się tam przez kilka kolejnych lat. Ma też nadzieję, że uda mu się zbudować na tym terenie silną społeczność światopoglądowo-polską. Choć może to być jeszcze odległa przyszłość, wydarzenie jest już ważnym krokiem w kierunku uczynienia z miasta celu turystycznego w nadchodzących latach.

Pol’and’Rock Festival jest wydarzeniem muzycznym organizowanym przez Fundacje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wydarzenie odbędzie się w dniach 29-31 lipca i będzie obejmowało występy na żywo oraz wydarzenia internetowe. Festiwal jest obecnie zakazany w Polsce, ale organizatorzy mają nadzieję, że uda się go znieść jeszcze przed wakacjami. Na terenie lotniska będzie mogło przebywać jednorazowo 999 osób.

Czytaj również:   Festiwal wibracje

Organizatorem jest Jurek Owsiak

Order Uśmiechu jest przyznawany tylko tym, którzy przyczyniają się do poprawy życia dzieci. Jurek Owsiak jest jedną z takich osób. Poświęcił swoje życie poprawie warunków panujących na polskich oddziałach pediatrycznych. Zorganizował też wiele koncertów, festiwali muzycznych i programów telewizyjnych. Jest także prezesem Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Został nominowany przez tysiące dzieci z całego świata.

W czasie swojej kariery Owsiak ściśle współpracował z Telewizją Polską. Od 1991 do 1994 roku przygotowywał program telewizyjny “Robta, co chceta”. Program ten później zmienił nazwę na “Sie kreci”. W tym czasie prowadził także “Kreciola” w Programie I Polskiego Radia. Był także producentem młodzieżowego kanału TVP2, O.TV.

WOŚP to organizacja, która zbiera pieniądze na sprzęt medyczny dla Instytutu Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Jej organizatorem jest Jurek Owsiak, który kieruje również polskim oddziałem organizacji. W marcu 1993 roku organizacja została zarejestrowana jako Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP).

Przystanek Woodstock to wielki festiwal muzyczny w Polsce, którego finał odbywa się w październiku. Złoty Melon Firma wydaje nagrania z tego festiwalu. WOŚP stała się integralną częścią polskiego życia publicznego i show-biznesu. Możesz obejrzeć nagrania i posłuchać ich podczas festiwalu. Najlepsze jest to, że są one bezpłatne i transmitowane na cały świat.

Odbywa się na terenie byłego lotniska

27. edycja Pol’and’Rock Festival już prawie za nami, a pierwsi uczestnicy już rozstawili swoje namioty. Teren, na którym odbywa się impreza, jest zupełnie nowym doświadczeniem. W rzeczywistości budowa nowego terenu jest tak rozległa, że cały festiwal odbędzie się na terenie byłego lotniska. Na nowym terenie festiwalu znajduje się ogromna scena i zupełnie nowy obszar wydarzeń, w tym pola namiotowe.

Ci, którzy planują podróż do Polski, nie powinni przegapić tego wydarzenia. Nie tylko lineupy są wypełnione światowej klasy zespołami, ale możesz też śledzić wydarzenia na żywo. Dzięki różnorodności miejsc i cen biletów możesz łatwo znaleźć festiwal, który będzie odpowiadał twojemu budżetowi. Możesz nawet oglądać festiwal muzyczny z każdego miejsca na świecie dzięki stronie internetowej Kreciola TV i stronie na Facebooku.

Jest uważany za jedno z najbezpieczniejszych wydarzeń publicznych w Polsce

Chociaż poważne przestępstwa przeciwko obcokrajowcom są w Polsce rzadkością, zdarzają się przypadki uprzedzeń rasowych. Obcokrajowcy mogą być łatwym celem, dlatego ważne jest, by trzymać cenne przedmioty poza zasięgiem wzroku, zwłaszcza w zatłoczonych miejscach publicznych. Ponadto złodzieje torebek działają w rejonach turystycznych i należy ich unikać za wszelką cenę. Poważnym problemem są też kradzieże na głównych dworcach kolejowych. Nawet nocne pociągi sypialne nie są całkowicie bezpieczne.

Społeczność międzynarodowa ma niewielki wpływ na Rosję, ale warto zauważyć, że kraj ten nadal jest powszechnie uważany za “bezpieczną przestrzeń” dla gejów i lesbijek. Organizatorzy marszu Katowice Pride twierdzą, że demonstranci anty-LGBT wdali się w sprzeczkę. Choć zdarza się to rzadko, w Polsce odnotowano wiele przypadków przemocy podczas parad Pride.

Kąpiel błotna

Często to Anglia zdobywa chwałę, jeśli chodzi o festiwale rockowe. Są tam druidzi, kąpiele błotne i ekscentryczni farmerzy. Ale Mitteleuropa wysuwa swoje własne roszczenia. Trzy letnie epopeje – polski Heineken Open’er, austriacki Nova Rock i węgierski Sziget Festival – to zapasy w błocie, kąpiele błotne i największe nazwiska międzynarodowej muzyki.

Podobne Tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska