Festiwal nowe horyzonty

Festiwal nowe horyzonty

New Horizons to niezwykły festiwal muzyczny, który na nowo definiuje tradycyjne doświadczenie festiwalowe. Obejmuje siedem różnych światów i siedem różnych gatunków muzycznych. Od klasyki, przez pop, po R&B – na tym festiwalu znajdziesz unikalne brzmienie i styl. Tegoroczny line-up z pewnością sprawi, że twoje doświadczenie festiwalowe będzie wyjątkowe. Oto pięć powodów, dla których warto wziąć w nim udział. Czytaj dalej, by uzyskać więcej informacji. Mamy nadzieję, że zobaczymy się na Nowych Horyzontach.

Dzień Świstaka (Groundhog Day)

Obchodzony 2 lutego Dzień Świstaka to starożytna tradycja o astronomicznych korzeniach. Pierwotnie obchodzono go w dniu Candlemas, w połowie drogi między pierwszym dniem zimy a równonocą wiosenną, i miał on symbolizować długą zimę. Duchowni mieli za zadanie rozdawać świece w różnych rozmiarach, w zależności od prognozy pogody. Współczesna nazwa święta pochodzi od niemieckich osadników, którzy w Pensylwanii znaleźli świnie lądowe.

Choć większość ludzi obchodzi to święto w Stanach Zjednoczonych, ma ono długą i ciekawą historię. W starożytności obchody Dnia Świstaka były pogańskim świętem, a dziś święto to jest obchodzone przez wielu ludzi na całym świecie. Jego początki sięgają starożytnych zwyczajów rzymskich, a zwyczaj zapalania świec w kościołach stał się częścią naszej kultury. Znaczenie tego święta wykracza jednak poza jego początki. W rzeczywistości to święto ma ezoteryczną historię i jest zakorzenione w głębokim zrozumieniu ludzkiej kondycji.

Phil jest prawdopodobnie najsłynniejszym naziemnym psem. Świstaki mają też wiele innych imion. W Pensylwanii Punxsutawney Phil był nazywany “Mędrcem Mędrców”, “Prognostykiem Prognostyków” i “Widzącym Widzących”. Klub Punxsutawney Groundhog ogłosił nawet miasto Punxsutawney w Pensylwanii światową stolicą pogody.

Choć początki Dnia Świstaka są tajemnicze, święto to ma głębokie korzenie w astronomii. Opierając się na orbicie Ziemi wokół Słońca, wyznacza ono punkt środkowy między przesileniem zimowym w grudniu a równonocą wiosenną w marcu. Ten punkt środkowy daje nam możliwość spojrzenia poza to, co znane, i przyjęcia nowej perspektywy na życie. Obchody Nowego Roku zachęcają nas też do zmierzenia się z naszymi lękami z optymizmem i nadzieją.

Mardi Gras

Jeśli jesteś fanem Animal Crossing, być może słyszałeś o festiwalu Mardi Gras w Animal Crossing: New Horizons. Wydarzenie to odbywa się 28 lutego i trwa do 5 rano następnego dnia. Gracze mogą tańczyć z Pawiem Pave i zbierać specjalne przedmioty, aby uczcić to święto. Gracze powinni także wziąć udział w Festivale, aby zebrać wszystkie przedmioty związane z tym świętem i zdobyć nagrody.

Mardi Gras sięga tysiące lat wstecz do pogańskich obchodów wiosny i płodności. Chrześcijaństwo później wzbogaciło te obchody i lokalne zwyczaje. Mardi Gras w końcu stało się preludium do Wielkiego Postu i rozprzestrzeniło się na inne części świata. Znany jest też jako “Tłusty Wtorek”, ponieważ wesołkowie wykorzystywali ten dzień do objadania się obfitymi potrawami przed postem następnego dnia.

Poza tradycyjnymi karnawałowymi uroczystościami, Animal Crossing New Horizons Festivale zawiera wiele wydarzeń w grze, które mają za zadanie utrzymać zaangażowanie graczy. W jednym z takich wydarzeń, zwanym Festivale, Pave odwiedza wyspy graczy. Zostało ono wprowadzone w aktualizacji gry 1.7.0, a festiwal rozpoczął się punktualnie o 5 rano. Ponadto gracze mogą wymieniać pióra na przedmioty tematyczne.

W tym roku Animal Crossing: New Horizons wprowadziło nowe święto o nazwie Festivale, które luźno nawiązuje do obchodów Mardi Gras. Nowy festiwal zawiera specjalną postać Pave i charakteryzuje się imprezową atmosferą na całej wyspie. Wydarzenie to rozpoczęło się dziś o 5 rano czasu lokalnego i będzie trwało do następnego dnia. Tysiące ludzi przyjeżdża z całego świata, by wziąć udział w tym ekscytującym festiwalu.

Karnawał

Gra o krzyżowaniu zwierząt, Animal Crossing: New Horizons, przygotowuje się do świętowania swojego pierwszego dużego festiwalu – Karnawału Weneckiego. Karnawał ten jest wzorowany na karnawale weneckim, najstarszym na świecie. Festiwal w grze Nowe Horyzonty odbędzie się w Pave 28 lutego 2022 roku. Aby dowiedzieć się więcej o Karnawale w Wenecji, obejrzyj poniższy film. Filmik został udostępniony przez YouTubera Mayor Mori, który powiedział, że festiwal w Wenecji w grze jest wzorowany na prawdziwym weneckim karnawale.

Aby wziąć udział w festiwalu, musisz ulepszyć swój budynek Resident Services. Kiedy już to zrobisz, w nagrodę otrzymasz meble z serii Pave. Musisz też zebrać trzy pióra w tym samym kolorze i dać je Pave. Podczas festiwalu mieszkańcy wioski będą rzucać ci wyzwania w różnych grach, by zdobyć kolorowe pióra. Im więcej piór zbierzesz, tym lepiej. Dzięki temu będziesz miał większy wybór przy tworzeniu swoich nowych mebli.

Czytaj również:   Festiwal Chopinowski

Animal Crossing: New Horizons również ma festiwal o nazwie Festivale. Festivale odbywa się w lutym lub marcu, w zależności od roku. Festivale odbywa się na Pave przed Event Plaza. Festivale to festiwal kolorów i tańca, a główny bohater, Pave, jest gospodarzem festiwalu. Gracz może zbierać pióra w New Leaf, tańcząc dla nich.

W grze Festivale odbywa się dzień przed Mardi Gras, a w 2022 roku będzie to dzień wcześniej. W 2021 roku Festivale rozpoczęło się 15 lutego, natomiast w 2022 roku Festivale odbędzie się 28 lutego przez cały dzień. Wydarzenie to rozpocznie się o 5 rano czasu lokalnego, a Pave będzie występował z mieszkańcami wioski.

Hinamatsuri

Coroczny festiwal Hinamatsuri stał się hitem wśród fanów Animal Crossing: New Horizons. Świętuje się go z lalkami, które reprezentują członków rodziny cesarskiej. Te urocze lalki są wystawiane na pokrytej czerwonym dywanem platformie zwanej hinadan. Lalki mogą być zwykłymi obrazkami lub misternie wyrzeźbionymi lalkami trójwymiarowymi. Lalki są wystawione na wielopoziomowych stojakach i zawierają asystentów, damy dworu, muzyków i służbę.

W Japonii wiele miejsc świętuje Hinamatsuri. W hotelu Keio Plaza wystawione są tysiące wiszących jedwabnych lalek. Ponadto w hotelu organizowane są specjalne menu i wystawy, np. ta, na której prezentowane są historyczne lalki ozdobne z całej Japonii. To jedne z najlepszych sposobów na świętowanie tego wyjątkowego festiwalu! Aby doświadczyć Hinamatsuri w Kioto, koniecznie odwiedź te miejsca i sprawdź ich specjalne menu Hinamatsuri.

Wiosenne święto Hinamatsuri jest obchodzone w Japonii, a dzieci świętują je słodyczami, takimi jak hina-arare i chirashi-zushi. Kwiaty brzoskwini są też tradycyjnie używane jako dekoracje, a obok nich powszechnie wystawia się lalki. W niektórych regionach praktykuje się też nagashi-hina, tradycję, w której duchowe nieczystości przenosi się na papierowe lalki i wrzuca do rzek, by je zmyły.

Isabelle pojawia się w japońskich miastach z okazji Hinamatsuri. Rozmowa z nią da ci ciastko ryżowe. Chociaż Isabelle nie pojawia się jako standardowe wydarzenie w Animal Crossing: New Horizons, pojawia się ona w wydarzeniu sezonowym Nook Shopping w darmowej aktualizacji 1.8.0. Isabelle pojawia się także w miastach, w których sprzedawane są Hinaningyo. Dodatkowo możesz zdobyć Hinaningyo, które są sezonowymi dekoracjami na festiwal.

Festivale

Aby uczcić zmieniające się pory roku, Animal Crossing: New Horizons będzie miało wydarzenie Festivale. To wydarzenie przypominające festiwal wprowadza do gry zabawne aktywności i smakołyki. Gracze będą chcieli zwrócić szczególną uwagę na wydarzenie Festivale, ponieważ będą mogli dodać specjalne przedmioty do swojej kolekcji. Podczas wydarzenia 15 lutego wydarzy się kilka ważnych rzeczy.

Aby zdobyć Tęczowe Pióra, gracze muszą zebrać wiele piór, po jednym z każdego koloru. Pióra te można zdobyć za pomocą siatki na owady i przekazać mieszkańcom wioski, by wymienili je na przedmioty. Następnie gracz musi wykonać Tęczowe Pióra w stacji majsterkowicza i wymienić je na Pave, który da mu przedmiot Festivale w tym samym kolorze. Kiedy gracz zbierze dziewięć różnych piór, otrzyma tęczowy zestaw dziewięciu różnych przedmiotów.

W Festivale gracze mogą kupować lub sprzedawać przedmioty od mieszkańców wioski, zdobywając pióra. Każde pióro ma swoją wartość, a mieszkańcy wioski mogą je wymienić na konkretny przedmiot. Gracz może też wymienić pióra na meble na Pave. Gracze powinni być świadomi, że Tęczowe Pióro jest jednym z najtrudniejszych do znalezienia podczas Festivale of New Horizons, więc upewnij się, że kupisz je z wyprzedzeniem.

Poza zwykłymi nagrodami dostępna jest także garść przedmiotów z limitowanej edycji. Są wśród nich Walentynki, Dzień Świstaka, Święto Wielkiej Gry i wiele innych. W Festivale of New Horizons gracze mogą również zdobyć specjalne przedmioty podczas wydarzenia Festivale. Jednak aby je zdobyć, gracze muszą otrzymać styczniową łatkę. Wtedy będą mogli wykorzystać je do gry w Festivale.

Podobne Tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska