Festiwal kolorów

Festiwal kolorów

Holi jest jednym z najhuczniej obchodzonych świąt hinduistycznych. To starożytne hinduskie święto jest związane z przebaczeniem i odrzuceniem norm społecznych. Hindusi noszą jaskrawożółte, pomarańczowe i czerwone stroje, by świętować Festiwal Kolorów. Oto kilka interesujących faktów na temat tego festiwalu. Podczas Holi hindusi grają w gry takie jak “Halaal”, żeby zachęcić przyjaciół do spotkania się i wzięcia udziału w świętowaniu. Choć sama gra nie jest bardzo brutalna, jest to dla Hindusów zabawny sposób na pozbycie się zahamowań i świetną zabawę.

Holi

Festiwal Kolorów Holi jest bardzo popularnym i starożytnym świętem hinduistycznym. Znany też jako Festiwal Miłości, jest okazją do dzielenia się kolorami z innymi. Jest to także czas radowania się wieczną miłością między hinduskim bogiem Kryszną i Radhą. Holi jest obchodzone 14 marca każdego roku. Ludzie na całym świecie grają w gry Holi, bawiąc się kolorami. Holi jest jednym z najhuczniej obchodzonych świąt w Indiach.

Początki tego święta sięgają mitologii hinduistycznej. Według opowieści bóg Wisznu zabił Hiranyakashipu, króla, który chciał, by jego syn czcił go jako boga. Jednak jego syn, Prahlad, zamiast niego czcił hinduskiego boga Wisznu. Rozgniewało to Hiranyakashipu, który miał pelerynę chroniącą chłopca. Ten jednak zginął w ogniu. Holi stało się jednym z najhuczniej obchodzonych festiwali na świecie, a w wielu miejscach podczas festiwalu rozpalane są ogniska.

Żółty jest ważnym kolorem w indyjskiej psychice i jest niemal synonimem kurkumy. W rzeczywistości kurkuma jest dziś używana w medycynie do leczenia stanów zapalnych. Zielony jest także ważnym kolorem w obchodach Holi. Zielony symbolizuje nowe początki i jest świętym kolorem dla społeczności muzułmańskiej w Indiach. Czerwień szafranu jest również związana z hinduizmem i kojarzy się z pobożnością i siłą.

Festiwal zaczyna się od święta Holi Purnima, które trwa od pięciu do siedmiu dni. Przed rozpoczęciem festiwalu dzieci zbierają drewno na opał oraz pieniądze i układają je w duże stosy w każdej dzielnicy. Rozpala się ogień, a głównym przysmakiem jest Puran Poli. Mówi się, że tego dnia ludzie powinni zapomnieć o swoich rywalizacjach i rozpocząć nowe, zdrowe związki. I oczywiście jest wiele okazji, by zaprzyjaźnić się z nowymi ludźmi.

Święto Holi jest obchodzone w Indiach

Holi, czyli Festiwal Kolorów, to hinduistyczne święto obchodzone w całych Indiach. Pierwotnie było to święto wiosenne, a Holi oznacza porzucenie zimy i przyjęcie wiosny. Według legendy festiwal został zapoczątkowany, gdy zły król Hiranyakashayap zabronił swojemu synowi czcić Wisznu. Następnie wyzwał Prahlada, by usiadł na stosie ze swoją ciotką Holiką, która była odporna na ogień. Holi jest obchodzone pięć dni po śmierci złego króla Hiranyakashayap.

Holi jest jednym z najbardziej kolorowych festiwali na świecie. Świętuje zwycięstwo dobra nad złem i jest jednym z głównych świąt hinduistycznych. Obchodzone jest w całym kraju w dniu pełni księżyca w hinduistycznym miesiącu Phalguna. W wielu częściach Indii obchody Holi obejmują tańce i wystawne uczty. Niektórzy ludzie obsypują się nawzajem kolorowym proszkiem, a inni rozpalają wielkie ogniska, by symbolizować triumf dobra nad złem.

Holi jest największym hinduistycznym świętem na świecie i jest obchodzone z wielką radością i podekscytowaniem. Jest to czas rozluźnienia kodeksu społecznego i przełamywania tradycyjnych barier. Ludzie są zachęcani do zabawy z różnymi kolorami i do całkowitego pokrycia się kolorowym proszkiem. Podczas festiwalu Hindusi nawet rozluźniają swoje zahamowania, jedząc smażone banany, hamburgery i ciastka ryżowe. Oprócz tego podczas święta zwykle pije się też napoje z marihuaną.

Holi ma różne historie związane z jego początkami. Jedna z popularnych historii opowiada o życiu Hiranyakashipu i jego syna Prahlada. Hiranyakashipu był potężnym, niezwyciężonym królem, który zmuszał swoich poddanych do oddawania mu czci. Groził im jednak również karą, jeśli nie będą mu posłuszni. Prahlad złamał zasady i zamiast tego oddał cześć bogu Wisznu.

Czytaj również:   Festiwal pizzy

Jest związane z przebaczeniem

Holi, hinduski Festiwal Kolorów, świętuje triumf dobra nad złem. Festiwal ten jest także kojarzony z przebaczeniem i nowym początkiem. Holi obchodzi się, zbierając rodzinę i przyjaciół i obrzucając się nawzajem kolorowymi proszkami. Kolorowe książeczki dla dzieci są doskonałym sposobem na zapoznanie dziecka z tym świętem. To żywe święto celebruje przyjaźń i przebaczenie. Holi świętuje także nadejście wiosny i triumf dobra nad złem.

Holi jest obchodzone zgodnie z hinduskim kalendarzem księżycowym. Zazwyczaj jest obchodzone w marcu, ale może przypadać już pod koniec lutego. W 2022 roku Holi przypada na 18/19 marca, czyli tuż po dacie hinduistycznego Nowego Roku, Rang Panchami. Holi rozpoczyna się świętym rytuałem Holika Dahan w pierwszą noc festiwalu, po którym następuje Festiwal Kolorów, trwający do wieczora.

Dla hinduistów jest to czas rozluźnienia społecznych kodeksów

Holi, Festiwal Kolorów, jest obchodzony przez wzajemne oblewanie się wodą lub kolorowym proszkiem. Kolory reprezentują ognisty ogień, który rozpalił Prahlada i symbolizują nowe życie, które przynosi wiosna. Hindusi świętują Holi jako czas, w którym mogą rozluźnić swoje kody społeczne i zredukować swoje zahamowania. Podczas Holi Hindusi przełamują bariery kasty, religii, wieku i klasy społecznej.

Świętowanie Holi obejmuje ogniska, obrzucanie się kolorowymi proszkami i rozluźnienie społecznych kodeksów. Festiwal kolorów rozpoczął się jako święto rolnicze i celebrował nadejście wiosny. W mitologii hinduskiej święto to celebruje koniec zimy i początek wiosny. Festiwal jest też związany ze słynnym wydarzeniem, w którym zły król Hiranyakashipu zabronił Prahladzie czczenia Wisznu i wyzwał go, by usiadł na stosie ze swoją ciotką Holika, która była odporna na ogień. Wynikiem tego był festiwal Holi, który jest obchodzony na całym świecie.

Podczas festiwalu Holi hinduiści rozluźniają kody społeczne, a kobiety mogą nosić jaskrawe kolory i obsypywać kolorem nieznajomych. Festiwal jest też okazją dla Hindusów do przełamania barier między kobietami i mężczyznami, bogatymi i biednymi. Kolorowe proszki wnoszą też poczucie radości i szczęścia w życie każdego, kto świętuje Holi. Niektórzy uważają to za oczywiste, inni zastanawiają się, czy zabawa może kiedykolwiek iść w parze z poważnymi kodeksami społecznymi.

Holi to kolorowe święto, ale trzeba pamiętać, że ważne jest noszenie odzieży ochronnej, w tym czapek i rękawiczek, by uniknąć posypania. Trzeba też chronić oczy i usta przed jaskrawymi kolorowymi proszkami. Kolory powinny być naturalne i zmywalne, ponieważ są one świetną opcją. Dobrze sprawdzają się też pigmenty komercyjne na bazie wody.

To czas rzucania kolorowymi balonami z wodą

Holi, hinduskie święto kolorów, to święto, podczas którego ludzie oblewają się nawzajem kolorową wodą lub wypuszczają kolorowe balony z wodą. Mówi się, że ludzie wierzą, że te czynności pomagają zmyć z siebie smutek i sprawiają, że życie staje się bardziej kolorowe. Jednak choć święto to jest okazją do świętowania różnorodności indyjskiej kultury i religii, balony z wodą nie są jedynymi sposobami na wyrażenie swoich emocji podczas tej okazji.

Podczas obchodów Holi ludzie w każdym wieku i każdej religii rzucają w siebie nawzajem balonami z wodą i proszkiem. W przeddzień Holi rozpala się też wielkie ognisko, by upamiętnić zwycięstwo dobra nad złem. Aby zapobiec poparzeniom skóry, przed rzucaniem balonami z wodą można posmarować się olejkiem musztardowym lub wazeliną. Ta tradycja jest bezpieczna dla dzieci, ale nie powinno się ich rzucać w pobliżu osiedli mieszkaniowych.

Holi jest obchodzone na całym świecie. Ludzie rzucają w siebie nawzajem kolorowymi balonami z wodą i proszkiem, a także bawią się tańcząc i śpiewając. Festiwal kolorów to także czas przebaczenia i odbudowywania zerwanych relacji. Jest to dzień, w którym każdy może się spotkać i świętować z przyjaciółmi i rodziną. Jeśli nie jesteś pewien, jak świętować Holi, sprawdź te wskazówki! I nie zapomnij założyć kolorowej koszulki, by uczcić to święto.

Podobne Tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska