Europejski festiwal biegowy

Europejski festiwal biegowy

Jeśli szukasz niesamowitego wyścigu w Europie, weź pod uwagę Templiers w Belgii. Templiers to lokalny romans, symetria starego i nowego, z 15 różnymi wyścigami do wyboru. W Templiers nie da się uciec od “dna”, ale na pewno spodoba ci się atmosfera i klimat. Ten europejski festiwal biegowy może się też pochwalić imponującą listą sponsorów, od słynnego Adidasa po lokalny klub kolarski.

Templiers

W październiku odbywa się we Francji Grand Trail des Templiers – najsłynniejszy bieg trailowy w Europie. W ciągu trzech dni przyciąga 13 000 biegaczy, którzy biorą udział w 15 wyścigach. Trasa biegnie przez kaniony, klify i jaskinie. W 2017 roku George Foster, który mieszka w Lake District, zajął 12. miejsce w zawodach na 80 km. Biegacze z całego świata przyjeżdżają do Millau, by wziąć udział w tym wyścigu.

Biegacze, którzy szukają miejsca na podium podczas europejskiego festiwalu biegowego Templiers, będą mieli kilka możliwości. Holenderski specjalista od maratonów ma na koncie wiele zwycięstw w biegach na dystansie poniżej maratonu. W tym roku zajął czwarte miejsce w Lavaredo Ultra Trail i dziewiąte w Canyons 100k. Choć jest biegaczem płaskim, ma doświadczenie w biegach w Alpach. Zawodnik nie jest pierwszym, który tu startuje.

W ostatniej edycji w 66-kilometrowej imprezie wzięło udział 2000 biegaczy. Bieg rozpoczął się w starożytnej wiosce Nant i tam się zakończył. Trasa znajduje się na historycznych wzgórzach południowej Francji, około 60 mil na północ od Montpellier i 15 mil od Roquefort. Trasa Templiers jest imponująca i oferuje biegaczom wyjątkowe doświadczenie. Biegacze mogą spodziewać się punktów pomocy niespotykanych nigdzie indziej w świecie biegowym.

Templiers to lokalna sprawa

Grand Trail des Templiers to najsłynniejszy wyścig trailowy w Europie. W ciągu trzech dni w październiku ponad 13 000 biegaczy z całego świata bierze udział w 15 różnych wyścigach. Trasa wiedzie przez kaniony, klify i jaskinie. Jednym z najbardziej znanych uczestników tego biegu jest George Foster z Lake District. George zajął 12. miejsce na 80-kilometrowym dystansie.

Azara Garcia nie weźmie w tym roku udziału w 72-kilometrowym wyścigu, ale jej doświadczenie w tym wyścigu powinno być imponujące. Mistrzyni z 2018 roku i silna zawodniczka w tym roku, Garcia wraca po kilku tygodniach przerwy. W Ultra Pirineu 100k wygrała wyczerpujący wyścig z przewyższeniem 21 600 stóp. Będzie dużym zagrożeniem, jeśli chodzi o obronę tytułu.

Festiwal jest zorganizowany jak dobrze naoliwiona operacja wojskowa, ale nie brakuje w nim niekonwencjonalnych rozwiązań. Wiele tras odzwierciedla lokalną historię kultury. Na przykład “długi” wyścig rozpoczyna się w godzinach przedpołudniowych i prowadzi ścieżkami dawno opuszczonych gospodarstw i starożytnych osad. Po długim dniu wyścigu nagroda pieniężna jest tego warta. Poza nagrodami pieniężnymi w ramach imprezy odbywa się prestiżowy wyścig rowerów górskich.

Templiers to symetria nowego i starego

Festiwal biegowy Templiers jest zorganizowany jak ćwiczenia wojskowe, ale w sposób niekonwencjonalny. Trasy wyścigów prowadzą biegaczy przez bogatą historię Millau. “Długie” wyścigi rozpoczynają się wcześnie rano i prowadzą przez starożytne wioski, zaciszne kościoły i dawno opuszczone gospodarstwa. Pomimo symetrii nowego i starego, Templiers nie może uciec od presji “wielkich imprez biegowych”.

Grand Trail des Templiers to największy bieg trailowy w Europie. W ciągu trzech dni w październiku odbywa się 15 wyścigów, w których bierze udział 13 000 biegaczy. Trasy wiją się wśród klifów, kanionów i jaskiń. W 2016 roku George Foster z Lake District wziął w nim udział i zajął 12. miejsce w 80-kilometrowej imprezie. Pomimo trudności trasy, podobało mu się.

Templiers to bieg po szlaku

Templiers jest jednym z najlepszych biegów ultra w Europie, a także miejscem prestiżowych mistrzostw w biegach trailowych. Bieg ten to 50-milowa trasa przez Alpy, a uczestnicy nie mogą spodziewać się płaskiej trasy. Jego teren jest zróżnicowany, od skalistego po kamienisty, a na trasie znajduje się wiele przeszkód. Nie zawsze łatwo jest znaleźć najlepsze miejsce na start w wyścigu trailowym, ale warto się temu przyjrzeć, niezależnie od dystansu.

Czytaj również:   Festiwal food trucków

Templiers odbywa się w malowniczej okolicy i prowadzi przez wiele historycznych miejsc i małych miasteczek. Trasa przebiega obok starożytnych kamiennych domów, w tym słynnych Roques Altes, Montmejean i Roque Ste Marguerite. Bieg prowadzi także przez kaniony, w tym klify Larzac i wąwóz Dourbie. Na trasie znajduje się też słynna Jaskinia Sowy.

Trail of Templiers to najsłynniejszy wyścig trailowy w Europie. W ciągu trzech dni odbywa się 15 oddzielnych wyścigów, w których bierze udział prawie 13 000 biegaczy. Trasy wyścigu ukazują historię miasta, w tym starożytne osady, opuszczone gospodarstwa i odosobnione kościoły. Festiwal Templiers jest największą na świecie imprezą biegową i przyciąga elitę biegaczy z całego świata.

Templiers to wycieczka po pubach

Festiwal Templiers jest zorganizowany jak dobrze naoliwiona machina wojskowa, ale z polotem dla niekonwencjonalnych rozwiązań. Długie” wyścigi zaczynają się wcześnie i prowadzą przez starożytne osady, zaciszne kościoły i dawno opuszczone gospodarstwa. Wycieczka po pubach Templiers jest doskonałym sposobem na świętowanie po wyścigu. Podczas festiwalu odbywają się wspaniałe imprezy, ale lokalna atmosfera jest nieporównywalna z żadnym innym wydarzeniem w kraju.

Grand Trail des Templiers to trzydniowy ultramaraton rozgrywany we Francji. Na południu Francji 13 000 biegaczy bierze udział w piętnastu wyścigach. Przechodzą przez kaniony, klify i jaskinie. Jeden z miejscowych, George Foster, mieszkający w Lake District, zajął 12. miejsce w biegu na 80 km. Templiers stało się także popularnym miejscem, w którym odbywają się wycieczki po pubach i pijaństwo.

W Europie jest wiele takich imprez. Te wydarzenia to świetna zabawa dla grup. Pozwalają ludziom poznać się nawzajem i jednocześnie doświadczyć innego miasta. Mogą być organizowane z różnych okazji, np. na europejskie festiwale biegowe. Często grupa dzieli się i spotyka w kolejnym miejscu. Niektóre wycieczki po pubach zawierają degustację piwa. Choć wędrówki po pubach to świetny sposób na poznanie nowych ludzi, prawdziwa zabawa zaczyna się, gdy zaczynasz pić.

Festiwal Szlaków Miłości

Festiwal Love Trails we Francji jest jednym z największych europejskich festiwali biegowych na świeżym powietrzu. Trwające cały weekend wydarzenie to święto biegania, muzyki i jedzenia. Podczas weekendu festiwalowicze mogą wziąć udział w kilku biegach, od 5-kilometrowego biegu dla zabawy po 20-kilometrowe dzikie pływanie. Choć niektóre biegi odbywają się na terenie festiwalu, większość z nich rozgałęzia się w terenie, prowadząc biegaczy przez pola, pokrzywione wzgórza i urokliwe leśne ścieżki. W tym roku jednym z głównych gości jest Hackney Colliery Band, który wystąpił podczas ceremonii zamknięcia Igrzysk Olimpijskich w 2012 roku.

Festiwal Love Trails łączy bieganie z muzyką na żywo i DJ-ami. Festiwal jest zupełnie nowy i wciąż eksperymentuje nad najbardziej efektywnymi sposobami łączenia tych dwóch rzeczy. Biegacze mogą zapisać się na krótsze biegi bez limitu tempa lub na dłuższe, które będą wyzwaniem dla ich wytrzymałości. Pomimo nowości, biegacze nie powinni spodziewać się zbyt dużej konkurencji. Krótsze biegi są jednak otwarte dla wszystkich poziomów zaawansowania i nie są w żaden sposób mierzone czasem.

Na Love Trails łatwo jest znaleźć zakwaterowanie. Centralne położenie sprawia, że jest to dogodne miejsce dla kamperów i caravaningowców, a także pozwala korzystać z udogodnień tym, którzy mają bilety na kemping samochodowy. Kempingi są możliwe na obu terenach, ale Castle Camping jest droższy i oferuje wstępnie zbudowane tipi. Możesz też skorzystać z wydzielonej strefy dla campervanów, ale nie spodziewaj się żadnych bezpiecznych miejsc do parkowania. Poza centralną lokalizacją festiwalu, w pobliżu znajdziesz wiele miejsc noclegowych.

Corsica Run Xtreme Trail Napoleon

Korsyka to mała wyspa w południowo-zachodniej części Francji. Podczas tego europejskiego festiwalu biegowego możesz wziąć udział w różnych wyścigach, w tym w maratonie i ultramaratonie. Trasa ultramaratonu liczy 110 km i obejmuje odcinek długodystansowego szlaku GR20. Możesz też wziąć udział w sztafecie składającej się z sześciokilometrowych marszów. Europejski festiwal biegowy Corsica Run Xtreme Trail Napoleon odbywa się na pięknym południowo-zachodnim wybrzeżu wyspy.

Podobne Tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska