Festiwal mastercard off camera

Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem kina, czy po prostu uwielbiasz oglądać filmy, Mastercard OFF CAMERA to globalny festiwal filmowy, który nie tylko pokaże najlepsze nowe filmy, ale także da Ci możliwość bycia częścią tego wydarzenia! Wolontariusze mają szansę być częścią festiwalu od samego początku, dowiedzieć się, jak wygląda praca za kulisami i wzbogacić swoje CV o wyjątkowe doświadczenie. Możesz też wykorzystać tę okazję, by odkryć własne zainteresowania i spróbować czegoś zupełnie innego.

Luc Besson

Na Mastercard Off Camera Festival będzie można zobaczyć filmy Luca Bessona i Agnieszki Holland, a także Romana Polańskiego, Jane Campion i wielu innych. Pierwsza edycja festiwalu filmowego zostanie zaprezentowana przez Azazela Jacobsa. W line-upie festiwalu pojawią się także Gwiazdy John C. Reilly, Debra Winger i Sebastian Silva.

W tym roku festiwal filmowy skupi się na innym niż zwykle gatunku, a jego tematem przewodnim będzie nowy gatunek lub styl. W obu sekcjach festiwalu pojawią się nowe, ekscytujące filmy i w obu wystąpią różni twórcy. Ponadto Luc Besson zaprezentuje dwa filmy fabularne i jeden dokumentalny. Luc Besson przedstawi nowy dokument o legendarnym freediverze Jacques’u Mayolu, który był inspiracją dla kultowego klasyka Le Grand Bleu.

Roland Joffe

Już trzeci rok z rzędu Off Plus Camera organizuje swój doroczny festiwal filmowy w Warszawie. W tym roku na festiwalu gościli tacy goście specjalni jak Roland Joffe i Luc Besson. Na festiwalu odbyła się także premiera filmu “Gdy budza sie demony rowniez”. David Thewlis i Jack Majchrowski również pojawili się na festiwalu, by świętować premierę swoich filmów. Na festiwalu uhonorowano także twórców filmowych nagrodą Rolanda Joffe, Mastercard off camera award oraz prestiżową Pod Prad, nagrodą dla nowych i wschodzących filmów.

Choć film Joffe’a jest arcydziełem kina, to jego tematyka jest kontrowersyjna. W XVIII wieku Ameryka Południowa była krajem kolonializmu, niewolnictwa i hegemonii kulturowej. Prawdziwa historia dwóch księży jezuitów, granych przez Roberta DeNiro i Jeremy’ego Ironsa, ukazuje walkę między wartościami religijnymi i politycznymi. Ten film jest jednocześnie przejmujący i pouczający, a Joffe jest reżyserem, który otrzymał tę nagrodę za całokształt twórczości.

Gaza Mon Amour

Na Festiwalu Filmowym w Cannes palestyński film Gaza mon amour walczy o upragnionego Oscara. Wyreżyserowany przez braci Tarzana i Araba Nassera film Gaza mon amour pokazuje współczesne życie pod okupacją i jego wpływ na miłość i romans. Inny film, Sierociniec (The Orphanage) afgańskiego reżysera Shahrbanoo Sadata, to słodko-gorzka opowieść o dorastaniu pod sowiecką okupacją Afganistanu.

W tym filmie Issa, starszy rybak z Gazy, potajemnie zakochuje się w młodej krawcowej o imieniu Siham. Oświadczyny Issy wobec dziewczyny zostają przerwane, gdy w jego sieci rybackiej zostaje złapany starożytny posąg Apolla. Hamas jest jednak zdeterminowany, by go ukraść. Niezłomny romantyzm Issy przeczy stereotypom dotyczącym wieku i staje się uwielbianym bohaterem.

Film zdobył wiele nagród na Festiwalu Filmowym w Cannes, w tym prestiżową nagrodę FIPRESCI. W konkursie znalazło się kilkanaście filmów. Film jest prezentowany przez reżysera i ma silną obsadę. Na festiwalu odbywa się także selekcja polskich filmów. W konkursie na najlepszy film konkurencja jest ostra – wybierani są tylko najlepsi. Film był pokazywany na wielu festiwalach na całym świecie, a na kilku innych cieszy się dużym uznaniem.

Czytaj również:   Festiwal filmowy w Gdyni

Nicolas Prêt

Coroczny festiwal filmowy Mastercard OFF CAMERA jest jednym z najbardziej znaczących wydarzeń w europejskim przemyśle filmowym. Festiwal koncentruje się na filmach niezależnych, podziemnych arcydziełach i nowych talentach. Często wzorowany na Sundance Film Festival, festiwal oferuje zarówno premiery, jak i dyskusje branżowe. Festiwal celebruje kino niezależne i ducha, który za nim stoi. Jedną z wielu atrakcji festiwalu są darmowe pokazy na świeżym powietrzu, które odbywają się w miejscach publicznych.

Festiwal organizowany jest przez Fundację Off Camera. Poza projekcjami na festiwalu odbywają się warsztaty, wykłady i dyskusje na temat konkretnych filmów. Partnerem festiwalu jest Korean Business Foundation (KBF).

Inne elementy festiwalu to projekt mody zamkniętej, specjalne projekcje filmowe dla rodziców, dyskusje panelowe, warsztaty, wykłady i prelekcje. Festiwal organizuje także specjalne pokazy filmowe dla rodzin z dziećmi oraz program przeznaczony specjalnie dla rodziców z dziećmi. Ponadto w ramach festiwalu Off Plus Camera zorganizowano dziewięć koncertów na żywo na Off Stage w klubie festiwalowym B4.

Premiera filmu Rolanda Joffe na Off Plus Camera

Na festiwalu Off Plus Camera odbyła się premiera filmu “The Lady”. Film jest thrillerem i ma utalentowaną obsadę, w której znaleźli się Luc Besson i Roland Joffe. Jest to także pierwszy międzynarodowy film wyprodukowany przez szwajcarskiego reżysera. Festiwal ma obecnie cztery edycje, a tegoroczny film był czwartym, który miał na nim swoją premierę. Film również został wyreżyserowany przez Joffe.

W ramach Akademii Off Plus Camera odbyły się warsztaty filmowe, których celem była edukacja festiwalowiczów. Eksperci z branży, tacy jak David Kwok, Emily Gotto, Volker Schlondorff, Margery Simkin i Kevin B. Lee, prowadzili dyskusje panelowe i prezentacje. W ramach festiwalowego programu “Off Camera” odbyła się również premiera cyfrowo zrekonstruowanej wersji filmu Blind Chance. Na festiwalu doceniono także pracę weteranów filmowych Bogusława Lindy i Michała Żarnackiego.

Festiwal Off Plus Camera to festiwal filmowy w Krakowie, w Polsce. Podczas festiwalu prezentowanych jest ponad 400 filmów, które wyświetlane są w krakowskim Kinie pod Baranami. Podczas 4. Gali Otwarcia Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski wręczył Peterowi Weirowi Order Zasługi. Film miał również swoją premierę na festiwalu, a następnie był pokazywany na wielu innych festiwalach filmowych i pokazach międzynarodowych.

Opłaty za wstęp na festiwal Mastercard Off Camera

Festiwal filmowy Mastercard OFF Camera to dziesięciodniowe wydarzenie w Krakowie, poświęcone kinu niezależnemu. Jego organizatorem jest Fundacja OFF CAMERA, polska organizacja, której celem jest wspieranie początkujących filmowców na początku ich kariery. Głównym elementem festiwalu jest międzynarodowy konkurs o Krakowską Nagrodę Filmową, nagrodę o wartości 25 000 dolarów przyznawaną najlepszemu filmowi krótkometrażowemu nakręconemu przez niezależnego reżysera. Zwycięzca jest wybierany przez międzynarodowe jury i otrzymuje Krakowską Nagrodę Filmową.

Posiadacze biletów muszą stosować się do ograniczeń wiekowych obowiązujących na Festiwalu. Minimalny wiek dla biletów wstępu ogólnego to osiemnaście lat, a minimalny wiek dla biletów VIP to dwadzieścia jeden lat. Organizatorzy festiwalu dołożyli wszelkich starań, by festiwal był bezpiecznym miejscem i zapewnili na miejscu personel medyczny oraz ochronę. W nagłych wypadkach uczestnicy mogą szukać pomocy w namiocie medycznym lub u policjanta. Po wejściu na teren festiwalu uczestnicy są dokładnie przeszukiwani, dlatego pamiętaj, by zapoznać się z listą przedmiotów zakazanych i dozwolonych.

Podobne Tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska