Festiwal dwa brzegi

Festiwal dwa brzegi

Heineken Open’er Festival jest jednym z największych festiwali na świecie i co roku przyciąga dziesiątki tysięcy miłośników muzyki. Nadmorska lokalizacja pozwala uczestnikom cieszyć się tanimi, a często darmowymi koncertami z epickim składem. Oprócz głównego nurtu rocka, festiwal oferuje także muzykę alternatywną, film i sztuki wizualne. Podczas weekendu możesz spędzić niezapomnianą noc, słuchając tego, co najlepsze z obu światów.

Tradycje polskich festiwali

Polski folklor jest bogaty w tradycje, a obchody dnia świętego Andrzeja, dnia poświęconego patronowi Szkocji, nie są wyjątkiem. Podczas festiwalu odbywają się zabawy wróżbiarskie, w tym popularny “wyścig butów”. W tym dniu mieszkańcy przebrani za postacie z opowieści o Bożym Narodzeniu przechodzą ulicami, pukając do drzwi, by zebrać prezenty dla szczęśliwego odbiorcy. Gwiazda betlejemska, która pojawiła się w opowiadaniu, jest uważana przez miejscowych za talizman przynoszący szczęście.

Polska wersja Świętego Mikołaja przybywa 6 grudnia, ale prezenty na Boże Narodzenie przynoszą Anioł i Gwiazdor. Większość rodzin świętuje Mikołajki ze swoimi dziećmi w szkole i przedszkolu, ale niektórzy obchodzą je w domu. Niestety, w miarę jak kraj staje się coraz bardziej zamerykanizowany, dzieci zaczynają myśleć, że Mikołaj przynosi prezenty w Wigilię i tylko w Wigilię. Jednak ta tradycja nie jest już tak rozpowszechniona jak kiedyś i coraz bardziej się amerykanizuje.

Inną polską tradycją, która jest wciąż żywa, są Juwenalia, coroczne święto, którego początki sięgają XV wieku. Juwenalia, znane jako święto, są obchodzone przez studentów tuż przed egzaminami w lecie. Na uroczystościach zazwyczaj jest muzyka i fajerwerki, a prezydent miasta wręcza klucze do bramy wjazdowej do miasta. W związku z tym studenci nie powinni uczęszczać w tym czasie na wykłady.

Open’er Festival w Gdyni

Open’er Festival to coroczny festiwal muzyczny w północnej Polsce. Jest to największy festiwal muzyczny pod gołym niebem w kraju, który każdego dnia odwiedza 55 000 osób. Na siedmiu scenach odbywa się ponad 120 występów, a wśród głównych wykonawców są Cypress Hill, The Chemical Brothers, Massive Attack i Snoop Dog. Poza tymi, którzy są znani w świecie muzyki, na Open’erze wystąpili także Scissor Sisters, Placebo i Snoop Dog.

Miasto samo w sobie jest klejnotem i powinieneś zaplanować jeden dzień na jego zwiedzanie. Gdynia znajduje się w odległości krótkiej przejażdżki pociągiem od lotniska w Gdańsku, a do Gdyni możesz dojechać pociągiem z większości dużych polskich miast. Po przyjeździe do Gdyni możesz skorzystać z darmowych autobusów, które co kilka minut będą dojeżdżać na miejsce festiwalu. Autobus miejski numer 109 zawiezie Cię na miejsce festiwalu.

Niezależnie od tego, czy jesteś fanem nazwy festiwalu, czy po prostu chcesz zobaczyć świetną muzykę na żywo, na Open’er Festival każdy znajdzie coś dla siebie. Wśród tegorocznych headlinerów są The Cure, A$AP Rocky i Thom Yorke. Festiwal odbędzie się między 1 lipca a 4 lipca 2020 roku. Ceny biletów różnią się w zależności od dnia, w którym bierzesz udział. Możesz też kupić bilety Final Call Tickets, dzięki którym kupisz bilety w ostatniej chwili.

Polski Festiwal w Muskegon

Polski Festiwal w Muskegon to coroczne święto tradycyjnej polskiej kultury i kuchni. Muzycy grają polkę, taneczny rodzaj muzyki. W tym roku zainstalowano duży drewniany podest, by widzowie mogli przyłączyć się do tradycyjnego tańca. Wśród innych wykonawców znaleźli się Polski Chix Polka Band, Rick Vinecki & Polka Friends, Trent Urbytes & Polka Riot Band oraz Virgil Baker ‘n’ Just For Fun. Na stoiskach z jedzeniem sprzedawane są tradycyjne polskie potrawy, w tym kiszona kapusta i wędliny. Można też kupić pierogi od Pierogi Shack Muskegon i polskie sajgonki od Lumberjill Concessions.

Polski Festiwal w Muskegon odbywa się w weekend Labor Day. Dwudniowa impreza odbywa się w Hackley Park w centrum Muskegon. Można tam znaleźć polskie jedzenie, taniec polka, zajęcia kulturalne i mszę katolicką. Jest też duży drewniany parkiet, na którym można posłuchać muzyki polki i potańczyć. Festiwal jest wydarzeniem przyjaznym rodzinom, więc dzieci są mile widziane, a każdy znajdzie coś dla siebie!

Niezależnie od tego, czy szukasz tradycyjnego jedzenia, czy pamiątek, na Polskim Festiwalu w Muskegon nie możesz się pomylić. Jedzenie i muzyka były przepyszne, a przy okazji możesz dowiedzieć się wiele o historii Polski, delektując się tradycyjnym jedzeniem na festiwalu. To świetna okazja, by wesprzeć lokalne firmy, możesz też kupić polskie rękodzieło i gadżety. Możesz też kupić polskie wyroby rzemieślnicze i inne. Podczas festiwalu zajrzyj na targ staroci, gdzie znajdziesz antyki i jedyne w swoim rodzaju przedmioty.

Sunrise Festival w Białymstoku

Największy festiwal muzyki elektronicznej w Europie Środkowej, Sunrise Festival w Białymstoku, odbędzie się w 2022 roku. Zlokalizowany na terenie byłego lotniska, festiwal prezentuje ponad 100 artystów z całego świata. Na tym festiwalu możesz znaleźć prawie każdy gatunek muzyki elektronicznej, od bassu po future, od hardstyle po electro. Festiwal jest też znany z legendarnych plażowych afterparty. Najlepszym sposobem na zdobycie tanich biletów na ten festiwal jest Electronic Festivals.

Czytaj również:   Festiwal nowe horyzonty

Podczas festiwalu możesz posłuchać muzyki nieżyjącego już Zbigniewa Wodeckiego, polskiego instrumentalisty i kompozytora. Inni znani artyści to wirtuozerski duet Mitch i dwa dobrze zapowiadające się polskie zespoły. Oprócz muzyki na festiwalu odbywają się także projekcje filmów, spotkania z artystami i pokazy filmów.

Festiwal Wianki

Jest wiele rzeczy, które można pokochać na festiwalu Dwa Brzegi Polska. W 2013 roku wśród artystów znaleźli się Paweł Althamer i grupa Nowolipie. W tym roku festiwal odbywa się w innej części kraju, ale line-up jest równie imponujący. Muzyka na festiwalu jest głównie taneczna, ale ważną rolę odgrywa też hip-hop, muzyka elektroniczna i world music. Festiwal jest też znany ze sztuki wizualnej, w tym instalacji i filmów.

Kraj ten jest stosunkowo zamożny, położony w regionie Europy Środkowej i szósty co do wielkości w Unii Europejskiej. Musi nadal dbać o zachowanie swojego bogatego dziedzictwa kulturowego. Ze względu na bliskość Niemiec i kilku krajów Europy Łacińskiej, w kulturze Polski można dostrzec wpływy niemieckie, bizantyjskie i łacińskie. Festiwal Dwa Brzegi Polska przyciąga turystów z całego świata. Niegdyś mały kraj zamieszkany głównie przez Niemców, miasto Gdynia stało się głównym celem podróży międzynarodowych turystów.

Jedną z głównych atrakcji festiwalu Dwa Brzegi Polska jest jego związek ze Świętem Trzech Króli. Ta starożytna tradycja wiąże się z tradycją odwiedzania domów w przebraniu Trzech Króli. W zamian ludzie otrzymują jedzenie i picie. Gwiazdę betlejemską uważają za symbol szczęścia. Festiwal odbywa się 21 stycznia. Wydarzenie to jest obchodzone w całej Polsce i zbiega się z początkiem cieplejszej pogody.

Festiwal Koksu w Krakowie

Festiwal Muzyki na Żywo w Fabryce Koksu w Krakowie odbywa się od 2006 roku. Wydarzenie jest organizowane przez Alter Art i do 2014 roku było sponsorowane przez Coca-Cola Company.

Pierwszy Coke Festival odbył się w 2006 roku. Od tego czasu na festiwalu pojawiają się międzynarodowe i polskie gwiazdy muzyki pop. W tym roku w line-upie znalazły się takie zespoły, jak The Killers, Phoebe Bridgers, Mitski i Charli XCX. Wśród gości pojawili się The Roots, Phoebe Bridgers i Kanye West. Festiwal dodał też kilka zespołów grających alternatywnego rocka. W tym roku w line-upie są także The Killers, The Roots i Placebo.

W line-upie festiwalu znaleźli się tacy artyści jak Rihanna, Akon, Lilly Allen i Common. Wśród innych godnych uwagi wykonawców znaleźli się Pezette, AFROMENTAL, SWEETSALT i The Prodigy. Na festiwalu pojawili się także polscy artyści, w tym Żukowski, Tomek Makowski i Pinnawawela. Kolejną atrakcją festiwalu była Czarna Arena, na której wystąpili tacy artyści jak BRAINSTORM, BOOGIE MAFIA i MC WIOSNA.

Choć nie ma jeszcze potwierdzonych gwiazd, w line-upie na 2011 rok jest wielu obiecujących artystów. Kayne West, The Kooks i Interpol podpisali już umowy na występy. Inne występy mają zostać ogłoszone w tygodniach poprzedzających festiwal. Tegoroczny festiwal jest skierowany do międzynarodowej publiczności, ale pojawią się też lokalne zespoły, których występy zostaną ogłoszone w najbliższych tygodniach. Pełny line-up możesz sprawdzić na ich stronie internetowej.

Święto Juwenaliów

Coroczne święto Juwenaliów w Polsce obchodzone jest każdego lata przed rozpoczęciem egzaminów. Ma ono tradycyjny format. Prezydent miasta wręcza uczestnikom festiwalu klucze do bramy wjazdowej miasta, sygnalizując, że przez trzy dni nie będzie wykładów. Uczniowie mogą spędzić cały dzień na festiwalu albo imprezować i pić piwo. Wiele osób upija się też na festiwalu. Oto kilka zabawnych faktów o Juwenaliach.

Pierwsze święto Juwenalia obchodzono w XV wieku, ale obchody te przekształciły się w żywy festiwal z nieposkromionym duchem i fantazją. Juvenalia obchodzone są na Starym Mieście i są najlepszym sposobem na ponowne przeżycie dni chwały młodości. Impreza odbywa się na Starym Mieście, a uczniowie przebierają się w prowokacyjne kostiumy. Festiwal kończy się konkursem piękności Miss Juvenalii, który odbywa się podczas balu pod gołym niebem.

Popularnym festiwalem muzycznym w Polsce jest Open’er Heineken Festival, który przyciąga do kraju międzynarodowych artystów. Festiwal jest darmowy i odbywa się niedaleko granicy z Niemcami. W Polsce odbywa się też kilka festiwali muzycznych, takich jak Przystanek Woodstock. Początkowo Woodstock był znany jako Przystanek Woodstock, ale po problemach prawnych festiwal zmienił nazwę na PolAndRock. Festiwal wciąż jest ikoną muzyki hipisowskiej, a picie alkoholu i błota jest jedną z najlepszych jego części.

Podobne Tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska